Po kolei

  Pojawiło się sporo pytań o to, jak wyglądać będzie trasa Rajdu Miejskiego 360° w Gliwicach. Najprostsza odpowiedź brzmi "ciekawie, jak zwykle"; ale dla szczególnie dociekliwych, prezentujemy schemat wraz z optymalną (albo zbliżoną do optymalnej) długością poszczególnych odcinków.

 Uprzedzając od razu pytania; na starcie wszystkie zespoły stawiają się z rowerami. Tyle, że prolog biegną na piechotę, więc rowery spokojnie czekają na swój czas. Rozbieżność w kilometrażu, widniejąca przy prologu, to nie błąd - to są dwie, możliwe, opcje. W pewien sposób to, kto pobiegnie dłużej a kto krócej, zależeć będzie od samych zawodników...

 Strefy zmian zaś to miejsca, gdzie rowery porzucane będą na dłużej i nastąpi zmiana dyscypliny. W pierwszym przypadku - przed odcinkiem pieszym, w drugim - przed rolkami. Rowery odstawicie także przed odcinkiem BnO oraz kajakiem, ale przerwa w jeździe nie powinna trwać długo. Zresztą, to będą zwykłe PK, żadne tam strefy... Nawiasem mówiąc, w tychże strefach zmian, pozostawienie rowerów to cała praca. No, przy rolkach możecie jeszcze odnaleźć swój sprzęt - o ile go wcześniej zdeponujecie (w piątek wieczorem albo w sobotę przed startem, w biurze zawodów). Poza rolkami organizatorzy nie dostarczają do tych stref nic (poza mapami na poszczególne odcinki...). 

(można powiększyć, klikając)

 Przypominamy też, żeby - poza wyposażeniem obowiązkowym - zabrać ze sobą na trasę długopis lub ołówek; przydadzą się na pewno. Podobnie, jak dobry humor - tego nigdy nie za wiele... Do zobaczenia już wkrótce!